Psychiczna degradacja

Psychiczna degradacja

Związki pomiędzy kobietą a mężczyzną są różne. Jedne są bardziej intensywne, inne mniej. Jedne trwają bardzo długo, inne krócej. Niektórzy kochają się do śmierci, a inni rozwodzą się szybciej niż brali ślub. Tak mniej więcej w wielkim skrócie można opisać dzisiejsze związki. Tak naprawdę jest to temat rzeka, który był, jest i będzie omawiany. Niezależnie od wszystkiego – zawsze należy pamiętać o szacunku do samych siebie i do drugiej osoby. Nigdy nie może dochodzić do czegoś takiego jak przemoc psychiczna wobec drugiej osoby. O takim właśnie przypadku pisze w swojej solowej, debiutanckiej książce Karolina Głogowska pt.”Mój ukochany wróg“.

Ona i on

Główną bohaterką jest Nika, która bardzo pragnie miłości. Niby ma faceta i to już od bardzo długiego czasu. Ma on na imię Grzegorz. Nika jest właśnie na etapie zastanawiania się, czy przyszłość z Grzegorzem ma jeszcze sens. Powiernika swojej sytuacji znajduje nagle w szefie. Jonasz, który wydaje się uosobieniem męskiego ideału doradza jej, że związek z Grzegorzem jest bez perspektyw i jak najszybciej powinna go zakończyć. Nika wierząc, że szef ma naprawdę dobre intencje – zrywa z nim. Nie domyśla się jednak, że intencje Jonasza są zupełnie inne. Dziewczyna coraz lepiej zaczyna czuć się w otoczeniu swojego szefa, który otacza ją troską, opieką. Nie pozwala jej się czuć samotną (a sam ma żonę!). W ten sposób Nika czuje się naprawdę bardzo wyjątkowo. Czuje, że chyba złapała Pana Boga za nogi, bo trafił jej się tak wyjątkowy facet, który ją pokochał. Ona jednak nie wie, że w ten sposób Jonasz buduje wokół niej swoją sieć, która już niedługo zacznie się zacieśniać.

Zbyt piękne, aby było prawdziwe


Już niedługo Jonasz objawia swoje prawdziwe oblicze. Z kochającego faceta staje się kimś jeszcze gorszym. Skoro on się poświęcił dla Niki, ona ma teraz poświęcić się dla niego. Żądania Jonasza są coraz gorsze. W innej sytuacji dziewczyna wycofałaby się, ale Jonasz już wie o niej wszystko i grozi ujawnieniem wszystkich tajemnic. Jonasz doskonale wie jak wpłynąć na psychikę dziewczyny, aby sprawić, że ona podda się temu co on będzie mówił, Nie jest to dla niej łatwe, ale boi się. Jonasz krok po kroku doprowadza ją na skraj psychicznej degradacji. Zresztą okazuje się, że nie tylko ją. W firmie trafiło również na Wiolę, która zmagała się z depresją i na Adę. Trzy kobiety, które Jonasz chciał sobie podporządkować. Czy udało mu się to? “Mój ukochany wróg” to jedna z najlepszych książek, które pokazują skalę problemu jakim jest psychiczna przemoc wobec drugiego człowieka. W takich sytuacjach zawsze należy mówić stanowcze nie.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com
Share